here

Zawody balonowe w Nałęczowie – Coś pięknego!

Kiedy usłyszałam, że w Nałęczowie odbywają się XXXI Balonowe Mistrzostwa Polski, wiedziałam, muszę się tam pojawić. Marzyłam o tym, by zrobić perfekcyjne zdjęcie balonów w powietrzu. Wiecie: ja stoję na wzgórzu, balony lecą ku niebu w równych odstępach, a w tle zachód słońca… Jednak nie ma cudów! A w Nałęczowie nie ma skarp, które idealnie pasowałyby do mojego wymarzonego zdjęcia.

W każdym razie robiłam, co mogłam, by ustrzelić fajne kadry. Na miejscu zjawiliśmy się przed 18, bo właśnie o tej godzinie balony miały wzbić się w powietrze. Była lekka obsuwa, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć, jak krok po kroku wygląda stawianie takiego olbrzymiego balona.
balonNa ziemi rozłożone były powłoki wykonane ze specjalnych materiałów, a kosze (tzw. gondole) leżały na boku. Wiecie, jak wygląda nadmuchiwanie takiego wielkiego balona?

Każda ekipa wyposażona jest w ogromny wentylator. Dwie osoby trzymają balon, trzecia naprowadza strumień powietrza. dmuchanie balonaPotem w grę wchodzi już gaz, a w pobliżu robi się naprawdę gorąco.
stawianie balonuA tak to wygląda od środka.nałęczów balonypierszy balonfashionelkaCzas nadmuchania takiego balona to ok. 15 minut.

Kiedy pierwszy balon wzniósł się w powietrze, dla całej reszty był to znak do startu. Nagle rozległ się hałas pracujących wentylatorów. Były ich dziesiątki! Balony pompowały się i wzbijały w powietrze. Niesamowite doświadczenie. Miałam ciary! balony nałęczówbalonikiibalonikbalonyybalon nałęczów mistrzostwabalony gazowebalon w powietrzupinezkiFestiwal trwa do soboty włącznie. Nocą odbywają się pokazy światła i dźwięku, a o 6 rano i o 18 albo o 21 – loty zawodnicze. Jeśli mieszkacie w okolicy Nałęczowa, koniecznie tam wpadnijcie. Ja byłam zachwycona i podekscytowana. Na żywo robi to ogromne wrażenie! 🙂

38 komentarzy
 1. Balony, balonami, ale Ty w tej mini też robisz wrażenie 🙂 Zobaczymy stylizację? Moje miasto spalił kiedyś jeden taki balon – taka ciekawostka.

  Pozdrowienia ze słonecznej i ciepłej dziś Irlandii 🙂

 2. Co tam Mistrzostwa Polski! 😛 We Włocławku 27-29.08. odbędą się XV Międzynarodowe Włocławskie Mistrzostwa Balonowe – dopiero tam można zobaczyć naprawdę piękne balony. 🙂 Polecam i zapraszam!

  1. Tez miałabym stracha przed regularnym lotem. Ale Eliza, kochasz Paryż, a tam można wsiąść do balonu umocowanego do ziemi i oglądać panoramę miasta. No pewnie, ze to nie lot, ale wrażenia super i można się przekonać, czy da się radę polecieć. Ja skorzystałam jakieś 10-13 lat temu, nie wiem, czy nadal jest, ale możesz się zainteresować, kiedy będziesz kolejny raz w Paryżu. A przecież będziesz 🙂

  1. Podpisuję się obiema rękami. Gratuluję przemiany.
   Pokazałam zdjęcia siostrze i stwierdziła, że też tak chce. Opracowałyśmy plan treningowy i jadłospis i od poniedziałku ruszamy z metamorfozą. Trzymajcie kciuki!

 3. Fash, Twój blog z dnia na dzień mnie zaskakuje. Wchodzę i zawsze czeka na mnie nowy wpis. I to nie byle jaki. Piękne zdjęcia, super teksty. Jestem zachwycona. Co na Ciebie tak wpłynęło? Jakbyś odżyła 🙂

 4. Taki umocowany balon jest od paru lat w Krakowie pod Wawelem, nie trzeba jechać do Paryża 🙂 jako ciekawostkę powiem Wam, że 4 lata temu właśnie w wakacje jakiś szaleniec strzelał z łuku do tego balonu 🙂

 5. nie mogę się nadziwić ile można zarobić przez prowadzenie bloga. jest mi po prostu przykro, że uczciwą, męczącą pracą nie zarobię przez rok tyle co można na blogu przez miesiąc. wracam do pracy…

  1. Aniu. To powinna być raczej motywacja do działania. Z Twojego komentarza wynika, że moja praca jest nieuczciwa. Teraz mnie jest przykro. To w jakim miejscu jestem zawdzięczam 6 letniej pracy. Nic nie stało się tutaj przypadkowo. Nikt nie zrobił mi zdjecia i nie ogłosił milionom ludzi, którzy oglądają mnie każdego roku – WCHODZCIE NA TEGO BLOGA JEST SUPER. Sama na to zapracowałam. Musiałam przekonać do siebie tych ludzi, zainteresować ich swoją osobą, treściami jakie publikuję. Fakt, blogowanie nie jest ciężką pracą, ale czy przez to jest nieuczciwą? To, że tak cenie sobie reklamę na moim blogu jest pokierowane tym, że mam ogromny zasięg. Docieram do ogromnej ilości osób. Ci ludzie mi ufają, wierzą, że jeśli coś polecam to robię to totalnie szczerze i bez ściemy. Dzięki temu produkty które pokazuję sprzedają się tak dobrze.

   Nic nie dzieje się przez przypadek. Nic też z nieba nam nie spada. Trzeba działać i ciągle stawiać sobie nowe cele. Tego Ci życzę 🙂

  2. Napisalas tak, jakby prowadzenie bloga bylo nieuczciwe:/ Nikt nie zabrania Ci robić tego samego co Eliza.Obiecuję, że jeżeli Twoj blog bedzie tak samo ciekawy to będę zaglądać 🙂 Pozdrawiam i życzę satysfakcji z pracy.

  3. Czy ktokolwiek dorobił się w korporacji? Przecież w korporacji zarabiają członkowie zarządu. Reszta to tylko niewolnicy, którzy na nich pracują. To jest dopiero nieuczciwa robota! Trzeba cenic i podziwiać tych, co mają odwagę powiedzieć niewolnictwu NIE i idą na swoje. Zaiwaniasz, ale przynajmniej wiesz za co!

 6. Kierunek Turcja – Kapadocja i lot balonem o wschodzie słońca. Warto pokonać strach. Do góry wznosi sie nie jeden ale sto balonów! Eliza POLECAM!!!!

 7. Eliza widziałam na snapie taką mieszanką w słoiku, z której robisz śniadanie. Pisałaś też o niej we wpisie na redukcję. Czy mogłabyś zrobić post z tą mieszanką? Jakie dokładnie produkty kupujesz i gdzie, i na ile ona wystarcza i do jakich przepisów ją wykorzystujesz? byłabym ogromnie wdzięczna! gdyż naprawdę zarażasz tym wszystkim nas, ale zdrowe odżywianie przy dzieciach to ciężka sprawa, szczególnie, że nie ma czasu tego zgłębiać w tych internetach 😉

 8. Woow załapałam się na zdjęcie u Fashionelki, będą sławna 😀
  Na mnie zawody zrobiły ogromne wrażenie, balony pięknie leciały ku zachodzącemu słońcu 🙂

 9. Chciałbym się przelecieć takim balonem fajna sprawa to musi być. Może kiedyś wybiorę się na takie zawody i uda mi się chociaż chwile polatać takim balonem oczywiście z kimś 🙂

Dodaj komentarz

Email nie bedzie widoczny.