here

Spa dla męskich dłoni

Semilac prócz lakierów hybrydowych oraz normalnych lakierów ma w swojej ofercie również produkty z linii SPA. To produkty, które zapewniają kompleksową regenerację i pielęgnację paznokci oraz skórek. Jeśli macie cienkie, miękkie i kruche paznokcie to zdecydowanie je pokochacie. Marka Semilac jako pierwsza w branży poszła o krok dalej i stworzyła linię SPA dedykowaną mężczyznom!

Ktoś może uznać to za kontrowersyjne i niemęskie, bo jak to tak, produkty do paznokci dla mężczyzn? Przecież mężczyzna powinien być męski, nie przejmować się tym jak wyglądają jego dłonie, a już tym bardziej paznokcie.

DSC_9964

Prawda jest taka, że zadbane dłonie są atrybutem męskiej atrakcyjności. Faktem jest, że przy pierwszym spotkaniu uwaga kobiet skupia się mimowolnie na męskich dłoniach i paznokciach.

Badania przeprowadzone w kwietniu 2017 roku przez IRC wskazują, że 68,8% z nas najbardziej ceni u mężczyzn schludny wygląd (zadbane dłonie są nieodłącznym elementem). Na drugim i trzecim miejscu znalazły się odpowiednio: kultura osobista (66,7%) oraz inteligencja (56,3%). 74% Polek deklaruje, iż niezadbane dłonie sprawiają, że nawet najlepiej ubrany mężczyzna przestaje być atrakcyjny.

Kolejne wyniki również nie pozostawiają złudzeń – dla prawie 72% pań wypielęgnowane dłonie to ważny wyznacznik męskiej atrakcyjności, a nawet 70% z nich uważa, że zadbane męskie dłonie są po prostu sexy.

Poniżej świetny eksperyment, który marka Semilac przygotowała razem z psycholog Magdaleną Chorzewską. Genialny materiał!

Zobaczcie, kobiety piękne dłonie przypisywały mężczyznom o takich zawodach jak lekarz, architekt, manager, projektant. Zgodnie twierdziły, że właściciel zadbanych dłoni pokazanych na zdjęciu jest opiekuńczy, męski i ma wysokie poczucie własnej wartości. To jest właśnie to pierwsze wrażenie. Na podstawie szczątkowych informacji budujemy sobie obraz danej osoby. Dłonie jak widać potrafią wiele o drugiej osobie powiedzieć.

Wielu mężczyzn myli męski manicure z pomalowanymi i błyszczącymi paznokciami. Absolutnie nie chodzi o to, by męski manicure zwracał na siebie uwagę. Męskie paznokcie powinny mieć przede wszystkim odpowiedni kształt. Wszelkie przebarwienia, rozdwojenia, obdrapania czy zarośnięte skórki bardzo zwracają na siebie uwagę i burzą ten idealny obraz faceta.

Semilac wychodzi na przeciw męskim potrzebom i oferuje zestaw 5 produktów.

DSC_9974

W zestawie Semilac Spa for Men znajdziemy

Semilac SPA For Men Nail Whitening – to preparat rozjaśniający, który skutecznie neutralizuje wszelkie przebarwienia – pomoże wyeliminować problem żółknięcia. Co ważne, preparat pozostawia płytkę satynową (niebłyszczącą!)

Semilac Spa Medina Ritual 753 – lakier na bazie wodyiem z cytryn oraz ekstrakt z malachitu, który jest źródłem miedzi. Medina Ritual rozjaśnia i wspiera procesy odbudowy płytki.

Semilac SPA For Men Nail Strengthener 751 – silna odżywka do męskich paznokci, która pomoże wyeliminować ich kruchość, łamliwość i rozdwajanie.

Semilac SPA For Men Nail Hardener 750 – mocny utwardzacz stworzony z myślą o delikatnych, słabych i łamliwych męskich paznokciach. Nie będzie mowy o  kruszeniu, wysuszeniu i pękaniu!

Semilac Spa Roma Affection 754 – To produkt, który wspomoże kompleksową regenerację, zapewniając cienkim, miękkim i kruchym paznokciom zdrowy i nawilżony wygląd.

Produkty możecie kupić osobno bądź w zestawie.

DSC_9980

Pielęgnacja męskich dłoni to wciąż temat tabu. Cieszę się, że świadomość mężczyzn w tym temacie jest coraz większa i tak ważny aspekt jak dbanie o dłonie powoli staje się czymś zupełnie normalnym.

Zobacz także na: https://fashionelka.pl/mikrodermabrazja-diamentowa-fakty-i-mity/

Jestem ogromnie ciekawa czy Wy też zwracacie uwagę na męskie dłonie i czy jest to dla Was tak ważny aspekt męskiego wyglądu?

20 komentarzy
 1. Oj chciałabym swojego Kubę namówić na te produkty, ale boję się że mogę takiego dnia nie dożyć:D No nie mogę powiedzieć, że ma dłonie jakby dzień i noc przy ziemniakach pracował z brudem nie do wyczyszczenia, bez przesady:D Ale myślę, że takie kosmetyki każdemu mężczyźnie mogłyby się przydać:) dzięki, że o tym powiedziałaś, bo sama bym nie wpadła, że semilac ma liinę kosmetykó przeznaczonych dla mężczyzn!:)

  Może to dobry pomysł na prezent, np dzień chłopaka albo imieniny?:)

  Pozdrawiam serdecznie!

 2. Jak najbardziej mężczyźni powinni dbać o dłonie, obcinać paznokcie, piłować, o ich wyczyszczeniu nie wspoimnam, bo to chyba logiczne 🙂 Ale nie wyobrażam sobie swojego męża malującego sobie paznokcie – tak w ramach pielęgnacji 🙂 Może jestem jakaś inna, niedzisiejsza, umysłowo ograniczona, nie wiem, ale myślę, że pilnik, nożyczki, woda mydło i krem do rąk wystarczają 🙂

 3. Czasem jestem przerażona stanem męskich dłoni. I nie przekonują mnie argumenty o brudnej pracy fizycznej itp.
  Skoro mój tata po godzinach grzebania w samochodach jest w stanie doprowadzić swoje dłonie do prządku, to wszystko jest możliwe (a skórki ma usunięte jak u manikiurzystki).
  Nigdy natomiast nie spotkałam się z rozdwajającymi czy łamiącymi się paznokciami u facetów (a może po prostu oni na to nie narzekają głośno 😉

 4. Musze pokazać mojemu mężczyźnie, bo jego obgryzione skórki i paznokcie wołają o pomstę do nieba. Nawet próbowałam szantażem, że nie wyjdę za niego dopóki o ręce nie zadba 😀 Marny skutek. Wie skubany, że tak nie zrobię 🙂

Dodaj komentarz

Email nie bedzie widoczny.