Spa dla męskich dłoni

Semilac prócz lakierów hybrydowych oraz normalnych lakierów ma w swojej ofercie również produkty z linii SPA. To produkty, które zapewniają kompleksową regenerację i pielęgnację paznokci oraz skórek. Jeśli macie cienkie, miękkie i kruche paznokcie to zdecydowanie je pokochacie. Marka Semilac jako pierwsza w branży poszła o krok dalej i stworzyła linię SPA dedykowaną mężczyznom!

Ktoś może uznać to za kontrowersyjne i niemęskie, bo jak to tak, produkty do paznokci dla mężczyzn? Przecież mężczyzna powinien być męski, nie przejmować się tym jak wyglądają jego dłonie, a już tym bardziej paznokcie.

DSC_9964

Prawda jest taka, że zadbane dłonie są atrybutem męskiej atrakcyjności. Faktem jest, że przy pierwszym spotkaniu uwaga kobiet skupia się mimowolnie na męskich dłoniach i paznokciach.

Badania przeprowadzone w kwietniu 2017 roku przez IRC wskazują, że 68,8% z nas najbardziej ceni u mężczyzn schludny wygląd (zadbane dłonie są nieodłącznym elementem). Na drugim i trzecim miejscu znalazły się odpowiednio: kultura osobista (66,7%) oraz inteligencja (56,3%). 74% Polek deklaruje, iż niezadbane dłonie sprawiają, że nawet najlepiej ubrany mężczyzna przestaje być atrakcyjny.

Kolejne wyniki również nie pozostawiają złudzeń – dla prawie 72% pań wypielęgnowane dłonie to ważny wyznacznik męskiej atrakcyjności, a nawet 70% z nich uważa, że zadbane męskie dłonie są po prostu sexy.

Poniżej świetny eksperyment, który marka Semilac przygotowała razem z psycholog Magdaleną Chorzewską. Genialny materiał!

Zobaczcie, kobiety piękne dłonie przypisywały mężczyznom o takich zawodach jak lekarz, architekt, manager, projektant. Zgodnie twierdziły, że właściciel zadbanych dłoni pokazanych na zdjęciu jest opiekuńczy, męski i ma wysokie poczucie własnej wartości. To jest właśnie to pierwsze wrażenie. Na podstawie szczątkowych informacji budujemy sobie obraz danej osoby. Dłonie jak widać potrafią wiele o drugiej osobie powiedzieć.

Wielu mężczyzn myli męski manicure z pomalowanymi i błyszczącymi paznokciami. Absolutnie nie chodzi o to, by męski manicure zwracał na siebie uwagę. Męskie paznokcie powinny mieć przede wszystkim odpowiedni kształt. Wszelkie przebarwienia, rozdwojenia, obdrapania czy zarośnięte skórki bardzo zwracają na siebie uwagę i burzą ten idealny obraz faceta.

Semilac wychodzi na przeciw męskim potrzebom i oferuje zestaw 5 produktów.

DSC_9974

W zestawie Semilac Spa for Men znajdziemy

Semilac SPA For Men Nail Whitening – to preparat rozjaśniający, który skutecznie neutralizuje wszelkie przebarwienia – pomoże wyeliminować problem żółknięcia. Co ważne, preparat pozostawia płytkę satynową (niebłyszczącą!)

Semilac Spa Medina Ritual 753 – lakier na bazie wodyiem z cytryn oraz ekstrakt z malachitu, który jest źródłem miedzi. Medina Ritual rozjaśnia i wspiera procesy odbudowy płytki.

Semilac SPA For Men Nail Strengthener 751 – silna odżywka do męskich paznokci, która pomoże wyeliminować ich kruchość, łamliwość i rozdwajanie.

Semilac SPA For Men Nail Hardener 750 – mocny utwardzacz stworzony z myślą o delikatnych, słabych i łamliwych męskich paznokciach. Nie będzie mowy o  kruszeniu, wysuszeniu i pękaniu!

Semilac Spa Roma Affection 754 – To produkt, który wspomoże kompleksową regenerację, zapewniając cienkim, miękkim i kruchym paznokciom zdrowy i nawilżony wygląd.

Produkty możecie kupić osobno bądź w zestawie.

DSC_9980

Pielęgnacja męskich dłoni to wciąż temat tabu. Cieszę się, że świadomość mężczyzn w tym temacie jest coraz większa i tak ważny aspekt jak dbanie o dłonie powoli staje się czymś zupełnie normalnym.

Jestem ogromnie ciekawa czy Wy też zwracacie uwagę na męskie dłonie i czy jest to dla Was tak ważny aspekt męskiego wyglądu?

20 komentarzy

Dodaj komentarz

Adres email nie zostanie upubliczniony.

 1. Oj chciałabym swojego Kubę namówić na te produkty, ale boję się że mogę takiego dnia nie dożyć:D No nie mogę powiedzieć, że ma dłonie jakby dzień i noc przy ziemniakach pracował z brudem nie do wyczyszczenia, bez przesady:D Ale myślę, że takie kosmetyki każdemu mężczyźnie mogłyby się przydać:) dzięki, że o tym powiedziałaś, bo sama bym nie wpadła, że semilac ma liinę kosmetykó przeznaczonych dla mężczyzn!:)

  Może to dobry pomysł na prezent, np dzień chłopaka albo imieniny?:)

  Pozdrawiam serdecznie!

 2. Jak najbardziej mężczyźni powinni dbać o dłonie, obcinać paznokcie, piłować, o ich wyczyszczeniu nie wspoimnam, bo to chyba logiczne 🙂 Ale nie wyobrażam sobie swojego męża malującego sobie paznokcie – tak w ramach pielęgnacji 🙂 Może jestem jakaś inna, niedzisiejsza, umysłowo ograniczona, nie wiem, ale myślę, że pilnik, nożyczki, woda mydło i krem do rąk wystarczają 🙂

 3. Czasem jestem przerażona stanem męskich dłoni. I nie przekonują mnie argumenty o brudnej pracy fizycznej itp.
  Skoro mój tata po godzinach grzebania w samochodach jest w stanie doprowadzić swoje dłonie do prządku, to wszystko jest możliwe (a skórki ma usunięte jak u manikiurzystki).
  Nigdy natomiast nie spotkałam się z rozdwajającymi czy łamiącymi się paznokciami u facetów (a może po prostu oni na to nie narzekają głośno 😉

 4. Musze pokazać mojemu mężczyźnie, bo jego obgryzione skórki i paznokcie wołają o pomstę do nieba. Nawet próbowałam szantażem, że nie wyjdę za niego dopóki o ręce nie zadba 😀 Marny skutek. Wie skubany, że tak nie zrobię 🙂