Ślub w zimowej scenerii – ranking miejsc

Prezenty zapakowane? Porządki w mieszkaniu zrobione? U mnie już prawie wszystko dopięte na ostatni guzik, zostało lepienie uszek z mamą. Czyli coś na co czekam caaały rok! Nic nie przebije uszek z barszczem grzybowym mojej mamy. No dobra, na równi z uszkami jest jeszcze karp robiony przez Tatę. Dobra, koniec jedzeniowego tematu, mamy dzisiaj dużo roboty.

W ramach akcji Coca-Coli “Podaruj Radość” przyjęłam wyzwanie! Moim, a właściwie to naszym zadaniem jest stworzenie listy/rankingu miejsc, które najlepiej nadają się na ślub w zimowej scenerii. Ślub zimą to wciąż nietypowa opcja, młode pary zwykle wybierają lato i organizują śluby w tych “ciepłych” miesiącach. My zrobimy na przekór! Laponia, Alaska, Alpy, Zakopane? Piszcie jakie są Wasze typy. Po kilku dniach podliczę wszystkie propozycję, zaktualizuję ten wpis i opublikuję ranking.

Liczę na Waszą kreatywność, która nawiasem mówiąc jeszcze nigdy mnie nie zawiodła 🙂

Rzućcie jeszcze okiem jakie wyzwania w ramach akcji Coca-Coli #PodarujRadość podjęli inni blogerzy i vlogerzy. Np Kominek tzn Jason, Styloly czy Krzysztof Gonciarz.

coca colaPS Dostałam od Coca-Coli sanki! Takie prawdziwe, drewniane na jakich jeździłam kiedy byłam maluchem. Pozostaje tylko czekać na śnieg! Myśle, że buldogom spodoba się wspólne zdjeżdżanie
PS2 Widzieliście już tę ciężarówki w swoich miastach? W Lublinie dumnie prezentowała się na Placu Zamkowym

Wpis powstał w ramach akcji Coca-Coli “Podaruj Radość”
Fot.jophotoonline.com

Ranking

1. Norwegia (szczególnie Norwegia Północna)
2. Alpy
3. Tatry
4. Zakopane
5. Laponia
6. Finlandia
7. Aspen

Dzięki wszystkim za propozycje i oddane głosy. Norwegia wygrała, wybieraliście to miejsce głównie ze względu na możliwość zobaczenia zorzy polarnej, podkreślaliście tez magiczny i iście zimowy klimat. Nasze polskie Tatry i Zakopane również znalazły się w zestawieniu! Zgadzacie się z wyborem czytelników bloga?

[Głosów:0    Średnia:0/5]
64 komentarze
 1. W zimie idealną opcją jest uciec np. na Malediwy, Bali, czy w drugą strone, np. Kalifornii. Niestety opcji nie ma zbyt wiele, a “młodzi” kierują sie pogodą, wygodą co do stroju, później sesja plenerowa (zimą też piekna, ale..) itd itd. Ja mam ok 20 km od siebie taki folwark. Zlokalizowany w środku kilkuhektarowego lasu, do tego jeziorko, małe domki letniskowe, kuligi, quady (itp) i do tego klimatyczny lokal troche w góralskim stylu, dużo drewna i szyb. Jest prosto i z klasą. Myśle, że nie trzeba wyjeżdzac w góry czy gdzieś inndziej. Można wtedy skorzystac z kuligu, fajewerków (np. w sylwestra super, 2 w 1 🙂 ), niestety lampionów nie można tam puszczać, ale… jak sie chce to można wymyślic mnóstwo atrakcji. NIE WAŻNE GDZIE, WAŻNE Z KIM! 🙂

 2. A może coś całkowicie pomysłowego i ślub na szczycie gór? Np. Kasprowy Wierch w słoneczny, zimowy dzień kiedy mamy piękne widoki dookoła albo w Alpach? Zawsze zazdroszczę znajomym, którzy wrócili z nart i wstawiają zapierające dech w piersiach widoki:)

 3. Jak ślub zimą zima to w Aspen, zawsze marzyłam żeby tam pojechać. Polskie góry niestety (jak widać u mnie za oknem) nie gwarantują śniegu, no chyba że sztuczny. Innym magicznym zimowym miejscem jest moim zdaniem Norwegia północna w czasie występowania zorzy polarnej. Zdjęcia z takiego ślubu byłyby niesamowite.

 4. Wychodzę zawsze z założenia, że cudze się chwali, a swego się nie zna. Najlepsze miejsce na zimowy ślub? Podkarpacie Prosty, niepozorny Rzeszów. Dlaczego? Żadne miasto w Polsce, nie świeci tak pięknie jak ono. Gwiazdki, choinki, zamrożona rzeka niemal w środku miasta. Chcemy plener- 100 km dalej przepiękne, dzikie Bieszczady.

  Nie wiem czy można, ale jak można to chwalę się tymi zimowymi Bieszczadami: https://www.youtube.com/watch?v=oHYrsvUcnYs

 5. Moi znajomi prowadzą gospodarstwo agroturystyczne na Podlasiu. I myślę, że ślub w scenerii ich stajni byłby super. Widzę to tak. Dużo śniegu.. Sanie.. Panna Młoda w kożuszku zarzuconym na białą suknię i przykryta pledem. Obok Pan Młody koniecznie w kapeluszu.. Konie przystrojone.. A obok na koniach najbliżsi. Rodzina i przyjaciele. 🙂
  Wesołych Świąt Elizo i Mateuszu!

 6. Harbin, Harbin! Północne Chiny. Każdego roku w zimę w Harbinie powstaje lodowe miasteczko. Jest hotel, wielkie budowle i rzeźby z lodu. W dzień wszystko jest białe, a nocy lód zostaje podświetlony na różne kolory, co wygląda niesamowicie! Marzy mi się pojechać, ale jakoś nie mogę się zebrać.

 7. Kilka dni temu zarezerwowalismy salę na nasze wesele.Odbędzie się w Boże Narodzenie 2015 w uroczym dworku na Jurze krakowsko-czestochowskiej. Początkowo planowalismy wesele we wrześniu, jednak w naszym wymarzonym miejscu nie było już wolnych terminów. Wtedy przypomniałam sobie o Twoim poście i nagle pojawiły się setki pomysłów na nasz piękny, magiczny zimowy dzień! Wielkie dzięki! 😉

 8. Ślub w Górach zawsze było moim marzeniem, niestety nie udało się 🙂 Teraz realizuje marzenia innych i własnie pierwszy plener ślubny miałam w polskich Górach.

Leave a Reply

Your email address will not be published.