Konkurs: co robisz, by poczuć się piękna?

Na dziesięć Polek tylko dwie twierdzą, że czują się piękne, a aż 80% przyznaje, że kobiety uważają się za mniej, niż ocenia je otoczenie. To nie są dane wyssane z palca. Te wyniki czarno na białym widnieją w raporcie Dove z 2016 roku. Dlaczego tak ogromna część z nas nie potrafi zdefiniować się jako piękna kobieta i dlaczego tak surowo się oceniamy?

biżuteria tory burch

W każdej z nas drzemie piękno. Kluczem jest je odkryć i pielęgnować. Kobiety znajdują się pod ogromną presją otoczenia. Z okładek pism uśmiechają się do nas idealne panie o jeszcze bardziej idealnych sylwetkach i nieskazitelnych twarzach. Są proporcjonalne i perfekcyjne.

Marka Dove robi dla nas coś, co jest cholernie ważne. Chce uwolnić nas od presji bycia idealną, bo umówmy się – nie ma kobiet idealnych. Te uśmiechające się z okładek są wyretuszowane do granic możliwości (czasem nawet nie przypominają siebie). Musimy być tego świadome. Musimy spojrzeć w lustro i dostrzec w sobie to, co mamy najpiękniejsze. Bo każda z nas jest piękna i każda z nas jest wyjątkowa.

girls

Na zdjęciu Kinga z Ladygugu i Marta z Superstyler

Konkurs

Razem z marką Dove przygotowałam dla Was konkurs! Do rozdania mam aż 30 zestawów wypełnionych po brzegi kosmetykami Dove. Konkurs odbywa się na Instagramie. Wystarczy, że wrzucicie na swój profil fotkę z przyjaciółką i napiszecie odpowiedź na pytanie: „Co sprawia, że Ty i Twoja przyjaciółka czujecie się piękne?”.

Pamiętajcie o oznaczeniu profili:

@dove_polska oraz @elajza

i o dodaniu dwóch hashtagów:

#FashxDove oraz #jestesmypiekne

Konkurs trwa od 13.07.2017 do 23.07.2017.

Powodzenia!

Regulamin konkursu

10 Comments
  1. Nigdy nie uważałam się za osobę piękną, ale najważniejsza jest dla mnie mozliwość spotkania się z moimi przyjaciółkami i wspólne zajęcia. Ważne to czuć się potrzebnym i lubianym, a przy okazji sprawiać innym powód do uśmiechu.
    Najpiękniejsze kobiety są uśmiechnięte.

  2. A ja powiem tylko tyle, że wspaniale patrzy się na kobiety pewne siebie! Od razu bije od nich taki blask, którego nie da się określić 🙂

  3. Mój mąż ciagle mi powtarza, żebym się nie malowała bo to zakrywa urodę i nawet w ubłoconym dresie jestem piękna 🙂 i muszę mu przyznac rację, ze wtedy czuje się sobą, najlepiej i najpiękniej 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>